Par luminiscentajiem materiāliem

SIA "Herlig" ir ekskluzīvie pārstāvji Baltijas valstīs vienai no lielākajām tumsā luminiscējošo produktu ražotnēm Eiropā - Bright Materials srl.

Luminiscence ir īpašība, kas ļauj atsevišķām ķīmiskām substancēm izstarot gaismu vēl ilgu laiku pēc tam, kad tās vairs nav pakļautas mākslīgā vai dabiskā apgaismojuma iedarbībai. Bright Materials produktu luminiscences efekts ir ne tikai ilgstošs un spēcīgs, bet arī absolūti drošs, jo tā sastāvā nav cilvēkiem un dabai kaitīgu vielu, piemēram, fosfora. 

Luminiscento produktu pielietojums ir visdažādākais - sākot no unikālu ainavisku un dizaina objektu izveides pilsētvidē un interjerā, līdz pat iestrādei drošības zīmēs un evakuācijas ceļu norādēs.Populārākie produkti

Sadarbībā ar 


Īpaši luminiscējošā stikla šķemba

Luminiscentā šķemba pieejama divos dažādos toņos (ar zaļu un zilganu nokrāsu). Visbiežāk tā tiek izmantota iestrādei gājēju celiņos, dekoratīvos elementos vai uz dabīgu segumu celiņiem (mulča, oļi u.c.). Veidojot ilgnoturīgus gājēju celiņus, luminiscento šķembu sajauc ar  līmvielām un pamatseguma akmens masu (oļi vai šķemba), tādējādi iegūstot augstas stiprības virsmas segumu, kas ir gan izturīgs, gan kalpo kā lielisks dizaina elements tumšās vakara un nakts stundās. Šo materiālu plaši pielieto arī, iestrādājot betona grīdas segumos, kam nepieciešama dekoratīva funkcija, kā arī bruģī, cementa masas flīzēs u.c. Materiāls pakļaujas slīpēšanai.

Jaunums! Oļu formas īpaši luminiscējošie akmeņi

Īpaši luminiscējošie oļu formas akmeņi pieejami divos toņos (ar dzeltenīgi zaļu un zilganzaļu nokrāsu tumsā). Materiāla krāsa dienasgaismā - blāvi dzeltena. Optimālais materiāla apjoms, lai iegūtu skaistu “zvaigžņotas nakts” efektu, ir 100-300 g/m2. Akmeņu diametrs ir 10-35mm. Materiāls pakļaujas jebkādai apstrādei vai slīpēšanai, tāpēc ir izmantojams ne tikai iestrādei gājēju celiņos (asfaltā vai bruģī), bet arī jebkādos citos dekoratīvos elementos vai uz dabīgu segumu celiņiem (mulča, oļi, u.c.). Jebkura dabiska vai mākslīga gaismas avota iedarbība kaut uz dažām minūtēm nodrošinās 3 līdz 10 stundu ilgu luminiscējošo efektu (kas atkarīgs gan no izvēlētās nakts spīduma krāsas, gan akmeņu lieluma).

Krāsas piedevas jeb pigmenti

Pieejami dažādās krāsās. Luminiscences efekts ir atkarīgs no pigmentu izmēra - jo lielāks izmērs, jo spēcīgāks luminiscences efekts. Šis produkts plaši tiek izmantots kā iekšdarbu sienu krāsas piedeva dzīvojamās vai biroju telpās. Pievienojot krāsas piedevu 5-10% no nepieciešamās pamatkrāsas masas, tiek iegūts sastāvs virsējā krāsas slāņa uzklāšanai. Izslēdzot apgaismojumu vai iestājoties tumsai, sienu virsma radīs neatkārtojamu spīduma efektu, kas līdzinās mēnessgaismas atspulgam. Šos pigmentus izmanto visu Bright Materials ražoto produktu sastāvā luminiscences efekta radīšanai.

Luminiscentie akmeņi

Nelieli akmentiņi no augstas izturības luminiscenta stikla. Piemēroti interjeram un eksterjeram. Pieejami dažādās krāsu kombinācijās, kopumā 13 krāsās. 1 kg = aptuveni 150 gb. Produktam ir ļoti plašs pielietojuma spektrs. Akmeņus, pateicoties vienai taisnas plaknes pusei ar raupju virspusi, ir iespējams iestrādāt visdažādākajos materiālos gan iekštelpās, gan ārpus tām, tādējādi panākot fantastisku un neatkārtojamu efektu tumsā.

Dekoratīvās pogas

Mazas, dekoratīvas luminiscenta, augstas izturības stikla podziņas, kas pieejamas dažādās krāsu sajaukumā gan dienasgaismā, gan tumsā. Piemērotas interjeram un eksterjeram. 1 kg = aptuveni 600-700 gb. Produktam ir ļoti plašs pielietojuma spektrs. Podziņas, pateicoties vienai taisnas plaknes pusei ar raupju virspusi, ir iespējams iestrādāt visdažādākajos materiālos gan iekštelpās, gan ārpus tām, tādējādi panākot fantastisku un neatkārtojamu efektu tumsā.

Krāsas un spreji

Pieejamas speciālas nobeiguma krāsas betonam, stiklam, kokam, plastmasai un metālam, kas ir ar bezkrāsas – caurspīdīgu pamatbāzi un satur luminiscentos pigmentus. Krāsa paredzēta uzklāšanai uz virsmām, kuras vēlaties izgaismot. Dienā krāsas darbība nebūs manāma, tomēr, iestājoties tumsai, apstrādātā virsma izstaros luminiscenci.

Polimēru piedeva jeb Masterbatch

Polimēru piedeva 3% līdz 15% apjomā ir pievienojama jebkura veida plastmasai kausēšanas vai pūšanas procesa laikā, tādējādi piešķirot jebkuram ražotajam priekšmetam luminiscējošu efektu.

Flīzes (gan viscaur vienmērīgi luminiscējošas, gan ar zvaigžņu efektu)

Augstas kvalitātes luminiscējošas flīzes. Pieejami dažādi izmēri un krāsu kombinācijas dienasgaismā un tumsā. Flīzes ir iestrādājamas gan kā lokāli dekoratīvi elementi, gan noklājot lielāku vienlaidus laukumu. 

Luminiscējoša stikla mozaīkas

Luminiscentās flīzes (piedāvājumā arī flīzes ar keramikas apakšslāni) pieejamas dažādos izmēros un krāsu kombinācijās dienasgaismā un tumsā. Pieejamas īpaši augstas kvalitātes mozaīkas flīzes, kas izgatavotas Murano stikla rūpnīcā un ir roku darbs, kā arī satur zelta elementus.

Lai uzzinātu vairāk, sazinieties ar mums, zvanot uz +371 20266273 vai rakstot uz office@herlig.eu!

Idejas iedvesmai